Možnosti platby

Platba při převzetí/dobírka:

Platba při převzetí je jednoduchý a rychlý způsob jak za zboží zaplatit.

Při kombinovaných objednávkách, které obsahují e-knihy, audioknihy v mp3 ke stažení a elektronické dárkové poukazy je třeba počítat s tím, že bude trvat několik dní, než bude platba provedená u kurýra, pošty nebo na odběrném místě připsána na náš účet a než bude elektronické zboží uvolněno pro stažení.

 

Platební kartou

Objednávku můžete bezpečně uhradit platebními kartami VISA, VISA Electron, EuroCard/MasterCard a Maestro. Akceptace platebních karet probíhá on-line a využíváme pro ni 3D-Secure řešení - nejmodernější aplikace kartových Asociací MasterCard a Visa umožňující bezpečné platby kartou na internetu. Údaje ze své platební karty zadáváte přímo zpracovateli transakce, kterým je společnost Global Payment a nikdo z našich zaměstnanců tedy nemá přístup k údajům o Vaší platební kartě. Platba kartou u nás je bezpečná.

Platba je možná také benefitní kartou Edenred Benefits Card a eBenefity - platba možná pouze bezkontaktní platební kartou, vydávanou ve spolupráci s Mastercard®, platba papírovými benefitními poukazy není v eshopu možná a není jimi možné uhradit ani objednávku při osobním odběru v prodejnách.

Při osobním odběru zboží objednávek zaplacených předem je nutné znát číslo objednávky.

 

Dobírka přes Českou poštu nebo kurýrní službu

Cenu zaplatíte při převzetí zboží od poštovního doručovatele (platba v hotovosti), na poště (platba v hotovosti) či kurýrního doručovatele PPL (možnost platby v hotovosti i platební kartou). Při tomto způsobu platby účtujeme k ceně objednávky poplatek za zaslání na dobírku ve výši  (včetně DPH).

 

Platba při vyzvednutí v knihkupectví Kosmas

Cenu objednávky zaplatíte při převzetí zboží na odběrném místě, a to hotově nebo kartou. Platba benefitními poukazy Edenred, Sodexo - Pluxee a Unišek ani kartami Edenred, eBenefity a Sodexo - Pluxee není u e-shopových objednávek při osobním odběru z technických důvodů možná. Více informací o osobním odběru zboží zde.

Platba při převzetí na odběrném místě je jednoduchý a rychlý způsob jak za zboží zaplatit. Je možné použít pouze v kombinaci se způsobem doručení osobní odběr.

Osobní odběr v knihkupectví Kosmas je zdarma při platbě předem, platba na místě je zpoplatněna částkou 49 Kč.

 

Platba při vyzvednutí v partnerském odběrném místě

Zásilku si také můžete vyzvednou v některém z odběrních míst sítě Zásilkovna. Cenu objednávky zaplatíte při převzetí zboží nebo předem. Platba při převzetí na odběrném místě je jednoduchý a rychlý způsob jak za zboží zaplatit. Je možné použít pouze v kombinaci se způsobem doručení osobní odběr u partnera.

Osobní odběr v síti Zásilkovny je zpoplatněn částkou 49 Kč při platbě předem. Za dobírku (tedy platbu na místě) zaplatíte navíc dalších 12 Kč.

 
Bankovní převod

Cenu objednávky můžete uhradit převodem ze svého účtu na náš účet č. 5031109132/5500 u Raiffeisenbanky, Hvězdova 1716/2b, 140 78 Praha 4. Jako variabilní symbol platby vždy uvádějte číslo dané objednávky, které se zobrazí po jejím dokončení spolu s QRkódem pro zrychlení platby pomocí mobilního telefonu. Pokud jste se u nás zaregistrovali, najdete v sekci Můj Kosmas seznam objednávek včetně tohoto čísla. Zboží expedujeme po připsání platby na náš účet.

Platba převodem na bankovní účet trvá obvykle 2 pracovní dny (ze zahraničí i 5 pracovních dní), než je úhrada připsaná na náš účet. Pokud na objednávku spěcháte, zvolte platbu platební kartou nebo v ČR na dobírku.
 

Platby ze zahraničí:
Mezinárodní číslo účtu (IBAN): CZ04 5500 0000 0050 3110 9132
SWIFT code: RZBCCZPP
Při převodu platby ze zahraničí hradí polovinu poplatků za platbu Kosmas a druhou polovinu zákazník.

Po převzetí zásilky vám zašleme e-mailem daňový doklad.

 

Rychlá platba - internetové bankovnictví

Okamžitá platba z účtu prostřednictvím internetového bankovnictví. Platební brána Comgate umožňuje online platby u České spořitelny, ČSOB, Era, Komerční banky, mBank, UniCredit Bank, Fio Bank a Raiffeisen Bank. U všech ostatních bank zajišťuje platební brána ComGate běžné bankovní převody v režimu s potvrzením platby do druhého dne.

 

Platba benefitními kartami

Přijímáme benefitní karty Edenred, eBenefit a online platby benefitního systému Sodexo - Pluxee.

Benefitními kartami lze uhradit pouze tištěné knihy

 

Platba na fakturu

Tento způsob platby je určen pouze pro knihovny, školy a veřejné instituce. Objednané zboží bude zasláno spolu s fakturou k zaplacení. Další objednávka na fakturu bude vyřízena až po uhrazení předcházející objednávky. Jako fakturační adresa bude uvedena adresa zákazníka v jeho registračních údajích (nezapomeňte uvést také IČO, případně DIČ). Adresu doručení, pokud se liší od fakturační adresy, uveďte při dokončování dané objednávky.
Příklad: Jako příklad může sloužit městská knihovna, jejímž provozovatelem je městský úřad. Při registraci v tomto případě zadejte adresu a IČO městského úřadu, na který budou vystavovány faktury. Adresu knihovny, na kterou má být objednané zboží zasláno, pak uveďte do adresy doručení při dokončování konkrétní objednávky.
Doručovací adresa knihovny je kontrolována v databázi knihoven ČR. Provozovatel obchodu Kosmas si vyhrazuje právo odmítnout vyřízení objednávky na fakturu, pokud bude mít podezření, že údaje zadané zákazníkem jsou pochybné. Informace o odmítnutí zašle obchod na e-mailovou adresu zákazníka.