Myslíte si, že vaši učitelé jsou příšerní?

nakl. Argo

Deset děsivých příběhů ze školy, které ilustroval Tony Ross. Po Nejhorších dětech raz, dva, tři je fér posvítit si na učitele. Walliams nadržuje dětem, takže učitelé to asi pěkně slíznou. Co lepšího může udělat rodič pro své dítě, než mu trochu před výukou posílit sebevědomí? Nejhorší učitelé na světě - chovejte se sakra k těm dětem slušně, nebo vás Walliams popíše v příští knize.,

Walliamsova spisovatelská kariéra pro děti započala v roce 2008, kdy podepsal smlouvu s nakladatelstvím HarperCollins o vydání knihy Kluk v sukních, která se ihned po vydání stala světovým bestsellerem. Mezi další knihy patří například Babička Drsňačka, Pan Smraďoch, Bestie z Buckinghamského paláce, Půlnoční gang, Sliz, Krysburger, Dědečkův velký útěk a trojdílné série Nejhorší děti světa a Nejhorší učitelé světa.

Z některých z jeho knih pro děti byly zpracovány muzikály. K nejnovějšímu muzikálu Kluk v sukních (2019), který je zpracováním Walliamsovy první knihy, napsal hudbu zpěvák Robbie Williams. Další zpracování uvedla Royal Shakespearean Company ve Stratfordu nad Avonou (2019). Několik jeho knih bylo zfilmováno jako televizní filmy. Také pravidelně vydává obrázkové knížky pro malé děti. Ilustrace jeho knih tvoří Sir Quentin Blake a Tony Ross.

Obvykle je Walliams popisován jako nástupce či pokračovatel ve stylu Roalda Dahla (př. Karlík a továrna na čokoládu), který je mu prý vskutku hlavní inspirací.

Walliams také spolupracuje na charitativních projektech na podporu dětí mmj. s UNICEF.

zdroj: wiki

1.12.2020