Samantha Shannonová v Praze

Nakladatelství Host, Tomáš Weiss

Ve dnech 22.—24. září přijíždí do Prahy Samantha Shannonová, autorka bestsellerových dystopií Kostičas a Vidořád. Se svými čtenáři se setká na English Book Clubu, autogramiádě v Paláci knih Luxor a na festivalu CONiáš-Parcon v Městské knihovně v Praze.

Je možné, že se čtenáři budou ptát hlavně na třetí díl její ohlášené (a nakladatelstvím Bloomsbury nadstandartně zaplacené) sedmidílné ságy. Třetí díl ale ještě nevyšel ani anglicky. Prý ho sice autorka odevzdala, ale redaktoři nakladatelství jí ho hodili na hlavu. A tak se musí přepisovat  - a dochází ke zdržení. Momentálně se mluví o anglickém vydání na jaře 2017. Ale o tom třeba víc autorka osobně. Ta přijíždí na pozvání Městské knihovny Praha, spoluorganizátorem jejího pobytu je nakladatelství Host.

Samantha Shannonová se narodila v roce 1991 v západním Londýně. Psát začala v patnácti letech. V letech 2010 až 2013 studovala anglický jazyk a literaturu na Oxfordské univerzitě na St. Anne’s College. V roce 2013 vydala román Kostičas (The Bone Season, česky Host 2014), první díl z plánované sedmidílné série. Kniha figurovala na seznamu bestsellerů v žebříčcích novin The New York Times, The Sunday Times a The Asian Age; Daily Mail, Stylist a The Huffington Post ji zvolily Knihou roku a knihkupectví Amazon ji zařadilo mezi nejúspěšnější tituly roku. Kostičas byl přeložen do osmadvaceti jazyků a společnosti The Imaginarium Studios a 20th Century Fox zakoupily práva na jeho zfilmování. Druhým dílem je Vidořád (The Mime Order, česky Host 2015), díl třetí, The Song Rising, vychází v anglickém originálu v březnu 2017.

Pražská vystoupení autorky pro veřejnost:

Čtvrtek 22. září v 18.00

English Book club se Samanthou Shannonovou

Knižní klub pro všechny, kteří si chtějí procvičit konverzaci v angličtině a poznat zajímavé knihy. Přečtěte si libovolnou fantasy knihu napsanou britským autorem či autorkou a přijďte si s námi o ní popovídat.

POZOR! Celý Book club je veden v angličtině.

Akce probíhá od 18:00 do 19:30, vstupné zdarma, určené pro: dospělé, studenty.

 

Pátek 23. září v 17.00

Autogramiáda

Palác knih Luxor, Václavské náměstí 41

 

Sobota 24. září v 16.00

Autorský pořad

CONiáš-Parcon 2016, Městská knihovna v Praze

6.9.2016