Prohrabte se letními slevami na e-shopu Kosmasu

Tomáš Weiss

Asi 300 titulů se rozhodli někteří nakladatelé vyprodat za snížené ceny. A to je příležitost podívat se, jestli mezi nimi není něco, co jste třeba chtěli, ale nepotřebovali jste to zase tak moc, když to stálo několik stovek. Ale teď, když je to za pár desetikorun?

Tradičními letními slevami listujte tady

A ještě pro pořádek: letní slevy nejsou žádný second hand, žádný antikvariát. Prostě jsou to knihy, které zůstavají i přes nakladatelské nasazení ležet na skladě. Nějak se nepotkaly se čtenáři, nebyla jejich správná chvíle, vytisklo se jich zbytečně moc, měly přemrštěnou cenu...nebo tak nějak všechno dohromady. Někdy jde taky o úspěšné knihy, které nakladatel dotiskl o jeden dotisk navíc - a ten už byl jaksi navíc. Těch důvodů může být prostě víc. Někdy se taky nepodaří dát o knize dostatečně zajímavým způsobem vědět - a pak je z ní minela.

Ať tak nebo tak - některé knihy prostě za původní ceny zbydou. Pokud je někdy sleva úplně na místě, je to právě v tomhle případě. Z praxe se ví, že některým ani sleva nepomůže a jsou mrtvé nadobro - ale z úcty k nim je třeba dát jim ještě tuhle šanci. Knihy mají být mezi lidmi a ne ve skladu.

Někdy se mezi slevami najdou opravdové skvosty. Osobní doporučení: Ivan Diviš - Návrat do Čech, Hrabal - Obsluhoval jsem anglického krále - ilustrované, Topol  - Trnová dívka, Na tahu s MacGowanem, Nick Kent - Těžkej nářez, Bobin - Ten nejnižší.....Je tam toho zajímavýho opravdu dost. Kup si 3 parádní knihy za cenu krabičky cigaret!

 

15.5.2018