13. listopadu 2018 vyjdou paměti Michelle Obamové, možné budoucí první prezidentky USA

Argo, 2media

Nakladatelství ARGO si dovoluje čtenářům oznámit, že bude českým vydavatelem netrpělivě očekávané knihy bývalé první dámy Spojených států amerických, nazvané BECOMING. Tady je tisková zpráva.

Termín anglického vydání napjatě očekávaných pamětí Michelle Obamové, bývalé první dámy Spojených států amerických, byl určen na úterý 13. listopadu 2018. Kniha ponese název BECOMING, český název bude upřesněn později. Paměti Michelle Obamové vydá v České republice tiskem i v digitálních formátech nakladatelství Argo.Paměti Michelle Obamové vyjdou ve 24 světových jazycích.
Michelle Obamová se díky svému životu naplněnému smyslem a úspěchy stala jednou z nejikoničtějších a nejpodmanivějších žen naší éry. Jako první dáma Spojených států amerických – a první Afroameričanka v této roli – pomohla nastolit vlídnější a přístupnější atmosféru v Bílém domě a vybudovala si pozici silné zastánkyně práv žen ve Spojených státech i po celém světě. Radikálně změnila životní styl mnoha rodin, které díky ním vedou zdravější a aktivnější život a stála svému muži po boku, když vedl Ameriku v řadě bolestných chvil.Taktéž nás naučila několik tanečních kroků, zabodovala v Carpool Karaoke Jamese Cordena a v nemilosrdné záři reflektorů dokázala vychovat dvě skromné dcery.
Michelle Obamová ve svých pamětech, díle plném hlubokých úvah a úchvatného vypravěčství, zve čtenáře do svého světa a zaznamenává zážitky, které ji formovaly– od dětství v chicagské South Side, přes léta, kdy jako vedoucí pracovnice vyvažovala mateřské a pracovní povinnosti, až po dobu, kterou strávila na nejslavnější světové adrese. S neomylnou upřímností a jiskřivým vtipem popisuje svá vítězství i zklamání, a to jak na veřejnosti, tak v soukromí, a vypráví svůj příběh, tak jak ho žila – svými slovy a podle svého. BECOMING je kniha nejen vřelá, moudrá a sdělná, je to také neobvykle důvěrné sdělení ženy, která oplývá silnou duší a silným duchem, ženy, která se vždy vzpírala všem očekáváním a jejíž příběh nás inspiruje
ke stejnému postoji.
Slovy Michelle Obamové: „Když jsem psala BECOMING, byl to pro mě hluboký osobní zážitek. Úplně poprvé jsem měla prostor se otevřeně zamyslet nad svojí neočekávanou životní dráhou. V této knize hovořím o svých kořenech, o tom,jak malé děvče z chicagské South Side nalezlo ve svém hlase sílu a dokázalo tuto sílu předat jiným. Doufám, že moje osobní cesta bude čtenáře inspirovat k tomu, aby v sobě nalezli odvahu a stali se tím, kým touží být. Nemůžu se dočkat, až se s nimi o svůj příběh podělím.”
 

2.3.2018