Ta strašná představa, že zaplatíte státu na daních víc, než je nutné

Tomáš Weiss

Máme prý dávat císaři, co mu patří. Říkal to Ježíš, víme, že to myslel dobře. I v jeho době vládli rovněž tak šizunkové a vydřiduši, takže se jakoby ani dnes nemáme na co vymlouvat. Ale jak nás sám ministr financí nedávno poňoukal: když je ta možnost, optimalizujme. Opět je tady knižní souhrn informací Zcela legální daňové triky od Miloslava Hnátka.

Třeba se to jednou stane. Co? No přece A4? Ano, to je ta magická předvolební formule, se kterou nakonec vždycky někdo přijde. Ďaňové přiznání na A4  - bájné zvíře z budoucích časů, kdy na finanční správě bude pět a půl úředníka, přiznání k dani a výběr  půjdou jako po másle, a daňoví specialisté budou na vymření

Do té doby ale počítejme s jistotou se systémem čím dál složitějším, každým rokem rozšířeným o další kolonky na už tak zbytnělém formuláři. Navíc - tu se musí něco odevzdat v pdf, tu v xml, todle musí být přes datovou schránku, tamto zase v žádném případě. Někdy se člověk bojí, jestli třeba za rok nebude muset pro finančák daňové přiznání podávat jako animovaný film nebo audioknihu. Zkrátka, většina podnikatelů si daně samo neudělá a tak, když už platí daňaře, tak ať daňař legálně daně sníží. Ale může mít jak podnikatel tak zaměstnanec po ruce přehlednou příručku, kde mu třeba při pouhém listování dojde, kolik možností vlastně léta nevyužíval, zatímco pro daňové přiznání miliardářů je to samozřejmost, kterou využijou do koruny. A pozor - taky jsou v brožuře zajímavé možnosti jak nepustit chlup pro pronajímatele, svobodná povolání, studenty a seniory. Optimalizuj nebo budeš podojen!

 

 

15.2.2018